Blog

02 listopada 2016

Krótka historia o tym jak i dlaczego Kiinde® znalazło się w Polsce


Ta historia jest zwyczajna i prosta. Jest sumą kilku zbiegów okoliczności i przypadków, pokonywaniem nieoczekiwanych trudności, ale także spotkaniem na naszej drodze wielu wspaniałych życzliwych ludzi, którzy dali nam wsparcie. Świat obrócił się o 180 stopni, kiedy na świecie pojawiły się nasze dzieci. I wtedy to nie był nasz wspólny świat, bo poznałyśmy się nieco później. Narodziny dzieci zmieniły wszystko. Niesamowite niewytłumaczalne uczucie miłości, niewyobrażalne poczucie kobiecości i szczęścia, które czuje się będąc matką, sprawia, że rosną skrzydła. Świat się przewartościowuje. Można wszystko. Że właśnie teraz chce się wszystko, że nie ma rzeczy niemożliwych, że kiedy się zostaje mamą życie zaczyna się na nowo.
 
Obie podjęłyśmy decyzję że będziemy karmić piersią. Ale na początku nie było łatwo. Brak dobrego wsparcia laktacyjnego i fakt, że nie zawsze sama intuicja wystarczy spowodował, że pojawiały się schody i trudności. Do tego ogromne zmęczenie i ból (każda świeżo upieczona mama wie o czym mowa :-). Mimo to bardzo zależało nam na karmieniu piersią. Więc walczyłyśmy. Nasze mleczne drogi biegły zupełnie inaczej. Ale łączyło je jedno - absolutna pewność, że nasze mleko to najlepszy dar dla naszych dzieci i fakt, że karmienie piersią nie było proste. Sumując nasze doświadczenia laktacyjne, zaliczyłyśmy chyba wszystkie możliwe problemy jakie mogą spotkać i zaskoczyć niedoświadczoną mamę karmiącą.
 
Czas mijał, dzieci rosły i przyszedł czas powrotów do pracy. I znowu zupełnie niezależnie od siebie podjęłyśmy taką samą decyzję - „Nie wracam do pracy” - „Nie chcę robić już tego, czym zajmowałam się do tej pory. Chcę nadal być z moim dzieckiem w domu, ale także chcę zawalczyć o siebie, o swoją przyszłość, o zmianę w życiu zawodowym, do której właśnie teraz jestem gotowa”. Bo nic nie daje takiej siły i motywacji do działania, jak bycie mamą.
 
Zaczęłyśmy działać.
 
Założyłyśmy własne firmy. Wymyślałyśmy, planowałyśmy, siedziałyśmy po nocach. I mniej więcej wtedy się poznałyśmy. Tak różne, z tak różnym wykształceniem i doświadczeniem zawodowym, pochodzące z tak różnych światów. Ale tak wiele nas łączyło. Pasja bycia mamą na 100% , miłość do domu, do dobrej i zdrowej kuchni we własnym wykonaniu i marzenia o rozwinięciu skrzydeł we własnym biznesie. Obie wiedziałyśmy, że najtrudniejszym tematem początków macierzyństwa było karmienie piersią. Tak bardzo ważne, ale tak bardzo trudne. I czułyśmy, że trzeba zrobić coś, co wesprze inne mamy w tym pięknym ale trudnym wyzwaniu. Jedna z nas znała Kiinde® i korzystała z systemu Twist™ w czasie karmienia piersią (zestaw akcesoriów przyszedł z USA w prezencie od rodziny w najtrudniejszym momencie.) postanowiłyśmy, że akcesoria Kiinde® muszą być dostępne w Polsce. Wiedziałyśmy, że to absolutnie genialna rzecz, którą po prostu trzeba sprowadzić do Polski. Polskie mamy muszą to mieć!!! Same na własnej skórze odczułyśmy na polskim rynku deficyt produktów które wspierają naturalne karmienie.

Miałyśmy plan. Tylko trzeba go było jak najszybciej zrealizować. Okazało się, że Kiinde® wymyśliło i zaprojektowało dwóch młodych inżynierów bazujących na własnych ojcowskich doświadczeniach. To niesamowite. I genialne w swej prostocie. Potem już poszło lawinowo. Od pomysłu do premiery marki Kiinde® na polskim rynku minął dokładnie rok. Po wielu miesiącach ciężkiej pracy, chwilach zwątpienia, wzlotach i upadkach, mądrzejsze o tysiące nowych doświadczeń w czerwcu 2015 roku zaprezentowałyśmy Kiinde® na targach Mother&Baby w Warszawie jako wyłączny dystrybutor Kiinde® na terenie Polski. Polskie mamy karmiące oszalały, tak jak na punkcie Kiinde® szaleją mamy na całym świecie. Ta mała rodzinna firma z USA powoli zaczyna podbijać kolejne rynki akcesoriów niemowlęcych. Bo Kiinde® wspiera młodych rodziców w najpiękniejszych, ale najtrudniejszych chwilach. A my wiemy, że nic tak jak dziecko nie napędza do działania, nie dodaje energii i nie motywuje do dobrych zmian. A kolejne dobre zmiany za jedną z nas, bo 5 miesięcy temu przybyło nam do kompletu trzecie dziecko (które oczywiście jest karmione wyłącznie piersią lub mlekiem mamy przy wsparciu systemu Twist™).
 
Marta & Agnieszka

Newsletter

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl