Woreczki Twist Pouch™

Twist Pouch™ to pierwszy i jedyny na świecie zakręcany woreczek, który służy do bezpośredniego odciągania pokarmu, przechowywania go w lodówce lub zamrażarce a następnie bezpośredniego karmienia niemowląt. Woreczek Twist Pouch™ całkowicie rewolucjonizuje znane dotychczas sposoby kolekcjonowania, przechowywania i podawania mleka kobiecego.

 

Odciągając pokarm swoim laktatorem dowolnej marki* do woreczka Twist Pouch™ masz pewność, że ani jedna kropla nie zostanie stracona podczas przelewania. Twoje cenne mleko trafia z piersi prosto do woreczka, a następnie bezpośrednio z woreczka karmisz swojego maluszka. Bez potrzeby przelewania pokarmu z butelek do woreczków strunowych i odwrotnie. Jeden woreczek i aż trzy zastosowania: odciąganie, przechowywanie i karmienie.

 

Woreczki Twist Pouch™ wspierają naturalne karmienie Twojego dziecka. Pozwalają znacznie łatwiej przejść przez wszelkie problemy i kryzysy okołolaktacyjne a także w późniejszych etapach karmienia piersią umożliwiają zaangażowanie się innych członków rodziny w czynne karmienie dziecka.

 

Zobacz jakie to proste

Zalety woreczków

 • są jednorazowe, czyste biologicznie, przeznaczone do kontaktu z żywnością i gotowe do użycia
 • są dostępne w dwóch pojemnościach: 175ml i aż 250ml
 • posiadają szczelną nakrętkę
 • są niezwykle wytrzymałe, wyprodukowane aż z trzech mocnych warstw polietylenu – nie przeciekają i nie pękają nawet podczas długotrwałego mrożenia
 • zarówno woreczki jak i nakrętki podlegają recyclingowi, w związku z czym są przyjazne środowisku naturalnemu
 • stanowią najskuteczniejszy i najprostszy system antykolkowy ( woreczek podczas karmienia naturalnie się kurczy i nie zasysa do środka powietrza przez co niemowlę nie ma możliwości połykania go w czasie picia mleka) – prezentacja systemu antykolkowego kliknij tutaj (pdf)
 • nie zawierają PVC, BPA i Ftalanów
 • posiadają dużą czytelną podziałkę w mililitrach i uncjach
 • posiadają dużą czytelną etykietę na której łatwo zanotować datę odciągnięcia pokarmu
INSTRUKCJA OBSŁUGI SYSTEM TWIST™

FAQ

  • Jak odciągnąć mleko do woreczków Twist Pouch™przy użyciu laktatora ręcznego?

   Jeśli dysponujesz laktatorem ręcznym (lub elektrycznym pojedynczym/podwójnym), możesz użyć butelki Squeeze™ do podtrzymania woreczka podczas odciągania mleka. Dzięki temu woreczek i laktator będą znajdowały się w odpowiedniej pozycji – pionowej – na płaskiej powierzchni. W instrukcji (kliknij tutaj) znajdziesz wskazówki dotyczące umieszczania woreczka w butelce. Potem tylko nałóż przejściówkę, zamocuj laktator i gotowe.
  • Jak dokładne są pojemności w ml podane na woreczkach Twist Pouch™ i jak należy je odczytywać?

   Pojemność podana na woreczkach Twist Pouch™ jest bardzo dokładna ( + - 5%), o ile poprawnie się ją odczyta. Podziałkę należy czytać, gdy woreczek jest w rozłożony. Aby rozłożyć woreczek, pociągnij przedni i tylny klin przy jego podstawie w przeciwnych kierunkach, aż do otwarcia spodniego klina. Dociśnij spodni klin palcem, aby szerzej rozłożyć woreczek. Czynność tę najłatwiej wykonywać, gdy woreczek wypełniony jest mlekiem.
  • Jak najszybciej i najprościej usunąć powietrze z woreczka przed karmieniem?

   Po pierwsze, należy usunąć jak najwięcej powietrza przed nałożeniem smoczka Active Latch™. Ściśnij woreczek jedną ręką (wykorzystując wycięcia w ściankach butelki), aż mleko sięgnie pierścienia na górze woreczka. Dzięki temu, po nałożeniu smoczka, w woreczku pozostanie minimalna ilość powietrza. Żeby całkowicie pozbyć się powietrza z woreczka, należy ponownie mocno ścisnąć woreczek wypychając pokarm ku górze – jednoczeście ściskając czubek smoczka (w celu otwarcia dziurki przepływowej). Przed usunięciem powietrza z woreczka, upewnij się, że butelka stoi równo, w pozycji pionowej.
  • Dlaczego smoczki Active Latch™ i woreczki Twist Pouch™ nie mają elementów odpowietrzających?

   Podczas gdy dziecko ssie pokarm, elementy odpowietrzające wpuszczają powietrze do wnętrza butelki, uniemożliwiając powstanie próżni (która znacznie utrudniałaby wyssanie pokarmu). W przeciwieństwie do tradycyjnych butelek, woreczki Twist Pouch™ są elastyczne i kurczą się, gdy ubywa mleka. Dzięki temu, gdy dziecko pije, wewnątrz woreczka nie tworzy się próżnia. Siła zasysania jest stała, niezależna od poziomu mleka; powietrze nie musi zatem wpadać do pojemnika, aby wypchnąć z niego resztę pokarmu. Brak dodatkowych elementów odpowietrzających to też znaczna oszczędność pracy i czasu podczas sterylizacji.
  • Ile powietrza należy zostawić w woreczku przed zamrożeniem?

   Podczas zamarzania, objętość woreczków zwiększa się o około 10%. Najlepiej zostawić około 15ml wolnej przestrzeni w woreczku.
  • Jak mocno należy zakręcać woreczki Twist Pouch™?


   Im mocniej, tym lepiej! Zakręcaj woreczki tak samo jak zakręcasz butelkę z wodą.
  • Dlaczego woreczki Twist Pouch™ najlepiej zamrażać układając je płasko?

   Im mniej czasu mleko znajduje się w temperaturze pokojowej, tym lepiej! Powierzchnia woreczków ułożonych płasko jest większa (przy danej objętości mleka), co wpływa na zmiany temperatury pokarmu – przyspiesza jego zamrażanie i rozmrażanie. Dzięki temu szybciej podgrzejesz posiłek dla swojego dziecka!
  • Dlaczego nie należy podgrzewać mleka z piersi w kuchence mikrofalowej ani parowo?

   Według badań, temperatura powyżej 60C naraża mleko na utratę ważnych przeciwciał i zniszczenie białek. Temperatura pary wynosi 100C lub więcej. Mikrofale mogą powodować miejscowe przegrzania – mimo, że ogólna temperatura ustawiona w kuchence mikrofalowej wydaje się bezpieczna, pewne ilości mleka w woreczku mogą być poddane działaniu temperatur znacznie przekraczających 60C.
  • Czy woreczki Twist Pouch™ (na mleko) i Foodii Pouch™(na przeciery) są takie same? Czy można używać ich zamiennie?

   TAK! Mimo, że woreczki Twist Pouch™ i Foodii Pouch™ mają inne opakowania i są sprzedawane w różnych miejscach na stronie, praktycznie niczym się nie różnią! Zarówno jedne, jak i drugie mogą służyć do przechowywania mleka matki, mleka modyfikowanego, czy przecierów. Wszystkie woreczki pasują do smoczków Active Latch™, końcówek Snack Spouts™ i łyżeczek Squeeze Spoons™, jak również do laktatorów. Nasz lejek nadaje się do wszystkich woreczków. Dzięki temu, jeśli posiadasz więcej dzieci na różnym etapie rozwoju (np. niemowlę i starsze dziecko), możesz zrobić zapas woreczków Twist Pouch™ i Foodii Pouch™ i używać ich zgodnie ze wszystkimi potrzebami Twoich dzieci.
  • Z jakich tworzyw wyprodukowane są woreczki Twist Pouch™ ?

   Woreczki Twist Pouch™ wyprodukowane są z polietylenu (LDPE#4 i HDPE#2) i PET#1. Nie zawierają BPA, PVC ani ftalanu. Podlegają recyklingowi.

Newsletter

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl