Smoczek Activ Latch™

Smoczek Active Latch™ to miękki silikonowy smoczek, który nakłada się bezpośrednio na woreczek Twist Pouch™ i nie ma potrzeby przelewania pokarmu z woreczka do butelki. Smoczek Active Latch™ powstał przy udziale amerykańskich neurologopedów i położnych laktacyjnych, którzy zadbali o to, by jego kształt, budowa oraz technika ssania jakiej wymaga, były najbardziej zbliżone do fizjologii pobierania pokarmu bezpośrednio z Twojej piersi. Karmienie za pomocą smoczka Active Latch™ wymusza jednocześnie ssanie i pobudzanie, a więc wspomaga naturalne odruchy dziecka jakie uruchamiają się podczas karmienia piersią. Smoczki Active Latch™ są więc idealnym rozwiązaniem przy karmieniu naprzemiennym, kiedy łączysz karmienie piersią i podawanie odciągniętego mleka z butelki. Nie zaburzają naturalnych odruchów ssania piersi.

 

Smoczki Active Latch™ zapobiegają kolce niemowlęcej. Podczas pobierania pokarmu, dziecko nie połyka powietrza.

 

Prezentacja systemu antykolkowego kliknij tutaj

 

Smoczek Active Latch™ dostępny jest w trzech różnych przepływach – wolnym (slow), średnim (medium) i szybkim (fast). Żaden z przepływów nie jest dedykowany dla konkretnego wieku dziecka. Polecamy rozpocząć karmienie smoczkiem o najwolniejszym przepływie i zmienić go na większy pod wpływem indywidualnych preferencji oraz obserwacji swojego dziecka.

 

Zobacz jakie to proste

Zalety smoczka Activ Latch™

 • jest jednoczęściowy, nie posiada przeciekających gwintów, dodatkowych nasadek, pierścieni, ani żadnych innych skomplikowanych elementów odpowietrzających
 • wyposażony jest w nakładkę, która chroni przed zabrudzeniem i uszkodzeniem, ale także sprawdza się jako zamknięcie do butelki Squeeze™
 • jednym ruchem nakłada się go na woreczek Twist Pouch™ z pokarmem umieszczonym w butelce Squeeze™
 • jest jedynym wielorazowym elementem systemu Twist™ który ma bezpośredni kontakt z pokarmem
 • można myć go w górnym koszyku zmywarki i sterylizować parowo
 • nie zawiera BPA, ftalanów ani PVC

Smoczek Active Latch™ jest przeznaczony do używania z woreczkami Twist Pouch™ i butelkami Squeeze™.

 

INSTRUKCJA OBSŁUGI SYSTEM TWIST™

FAQ

  • Jak działają smoczki Active Latch™?

   Aktywne smoczki różnią się nieco od standardowych smoczków. Są zaprojektowane tak, aby wspomagać odruch ssania, a więc ułatwiają wymienne piersią i butelką. Podczas przyjmowania przez dziecko pokarmu najistotniejsze są: ssanie i pobudzanie. Specjalna budowa smoczka blokuje wypływ pokarmu, gdy dziecko nie ssie i nie pobudza smoczka. Dzięki temu maluch w naturalny sposób uczy się, że czynności te należy wykonywać jednocześnie, co z kolei usprawnia karmienie piersią. Staramy się odwodzić rodziców od używania standardowych smoczków, które uwalniają duży strumień mleka już przy samym ściśnięciu smoczka. Zdecydowanie nie sprzyja to karmieniu piersią.
  • Jak mocno należy wciskać aktywne smoczki Active Latch™ na woreczki Twist Pouch™?

   Nie potrzeba dużej siły, aby nałożyć smoczek. Butelka (z woreczkiem) powinna stać na płaskiej, twardej powierzchni. Aby uniknąć dotykania smoczka palcami, podczas zakładania go na woreczek używaj nakładki. Smoczek założony jest prawidłowo, jeśli: 1) Podczas mocowania smoczka usłyszysz charakterystyczne kliknięcie i poczujesz, że smoczek wskoczył na miejsce. 2) Zewnętrzne krawędzie smoczka będą stykały się z górną częścią butelki na całej długości gwintu.
  • Jak najłatwiej usunąć smoczek Active Latch™ z woreczka Twist Pouch™?

   Aby usunąć smoczek z woreczka, chwyć go przy podstawie i trzymając, delikatnie podważ. Dzięki temu smoczek nie odpadnie od woreczka. Podczas zdejmowania, dolna część smoczka może ulec odkształceniu – bez problemu jednak przywrócisz jego pierwotny kształt.
  • Jak najszybciej i najprościej usunąć powietrze z woreczka przed karmieniem?

   Po pierwsze, należy usunąć jak najwięcej powietrza przed nałożeniem smoczka Active Latch™. Ściśnij woreczek jedną ręką (wykorzystując wycięcia w ściankach butelki), aż mleko sięgnie pierścienia na górze woreczka. Dzięki temu, po nałożeniu smoczka, w woreczku pozostanie minimalna ilość powietrza. Żeby całkowicie pozbyć się powietrza z woreczka, należy ponownie mocno ścisnąć woreczek wypychając pokarm ku górze – jednoczeście ściskając czubek smoczka (w celu otwarcia dziurki przepływowej). Przed usunięciem powietrza z woreczka, upewnij się, że butelka stoi równo, w pozycji pionowej.
  • Dlaczego smoczki Active Latch™ i woreczki Twist Pouch™ nie mają elementów odpowietrzających?

   Podczas gdy dziecko ssie pokarm, elementy odpowietrzające wpuszczają powietrze do wnętrza butelki, uniemożliwiając powstanie próżni (która znacznie utrudniałaby wyssanie pokarmu). W przeciwieństwie do tradycyjnych butelek, woreczki Twist Pouch™ są elastyczne i kurczą się, gdy ubywa mleka. Dzięki temu, gdy dziecko pije, wewnątrz woreczka nie tworzy się próżnia. Siła zasysania jest stała, niezależna od poziomu mleka; powietrze nie musi zatem wpadać do pojemnika, aby wypchnąć z niego resztę pokarmu. Brak dodatkowych elementów odpowietrzających to też znaczna oszczędność pracy i czasu podczas sterylizacji.
  • Jak używać smoczków innych marek do podawania pokarmu bez powietrza z woreczka Twist Pouch™?

   Zanim zdecydujesz się na smoczek innej marki, zachęcamy do wypróbowania smoczków Active Latch™. Są one lubiane przez maluchy. Niektóre wręcz odmawiają przyjęcia pokarmu ze smoczków wiodących marek! Oczywiście, jeśli Twój maluch upodobał sobie inny smoczek, nie ma nic prostszego. Włóż woreczek do butelki, zgodnie z instrukcją, zdejmij nakrętkę i załóż odpowiednią przejściówkę, a na nią smoczek. Trzymając butelkę do góry smoczkiem, ściśnij woreczek, aby wypuścić nadmiar powietrza.
  • Z jakich tworzyw wyprodukowane są smoczki Active Latch™?

   Smoczki Active Latch™ wyprodukowane są z polipropylenu i silikonu. Nie zawierają BPA, PVC ani ftalanu.

Newsletter

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl